Życie towrzyskie i jakiekolwiek

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 25 z 35

MAT GOŚĆ 03-12-10 13:43

WIĘZIEŃ-(budzi się)Będę wolny? - pamiętam, ktoś mi wczora prawił;Nie, skądże to, czy we śnie? czy Bóg mi objawił?(zasypia)

Odpowiedz Cytuj
GOG GOŚĆ 03-12-10 13:44

ANIOŁOWIEPilnujmy tylko, ach, pilnujmy myśli,Między myślami bitwa już stoczona.

Odpowiedz Cytuj
REG GOŚĆ 03-12-10 13:44

DUCHY Z LEWEJ STRONYPodwójmy napaść.

Odpowiedz Cytuj
POL GOŚĆ 03-12-10 13:44

DUCHY Z PRAWEJMy podwójmy straże.Czy zła myśl wygra, czy dobra pokona,Jutro się w mowach i w dziełach pokaże;I jedna chwila tej bitwy wyrzekaNa całe życie o losach człowieka.

Odpowiedz Cytuj
POL GOŚĆ 03-12-10 13:45

WIĘZIEŃMam być wolny - tak! nie wiem, skąd przyszła nowina,Lecz ja znam, co być wolnym z laski Moskwicina.Łotry zdejmą mi tylko z rąk i nóg kajdany,Ale wtłoczą na duszę - ja będę wygnany!Błąkać się w cudzoziemców, w nieprzyjaciół tłumie,Ja śpiewak, - i nikt z mojej pieśni nie zrozumieNic - oprócz niekształtnego i marnego dźwięku.Łotry, tej jednej broni z rąk mi nie wydarły,Ale mi ją zepsuto, przełamano w ręku;Żywy, zostanę dla mej ojczyzny umarły,I myśl legnie zamknięta w duszy mojej cieniu,Jako dyjament w brudnym zawarty kamieniu.(wstaje i pisze węglem z jednej stronyD. O. M.GUSTAVUSOBIIT M. D. CCC. XXIIICALENDIS NOVEMBRIS(z drugiej stronyHIC NATUS ESTCONRADUSM. D. CCC. XXIIICALENDIS NOVEMBRIS(wspiera się na oknie - usypia)

Odpowiedz Cytuj
MAT GOŚĆ 03-12-10 13:46

DUCHCzłowieku! gdybyś wiedział, jaka twoja władza!Kiedy myśl w twojej głowie, jako iskra w chmurze,Zabłyśnie niewidzialna, obłoki zgromadza,I tworzy deszcz rodzajny lub gromy i burze;Gdybyś wiedział, że ledwie jednę myśl rozniecisz,Już czekają w milczeniu, jak gromu żywioły,Tak czekają twej myśli - szatan i anioły:Czy ty w piekło uderzysz, czy w niebo zaświecisz;A ty jak obłok górny, ale błędny, pałaszI sam nie wiesz, gdzie lecisz, sam nie wiesz, co zdziałasz.Ludzie! każdy z was mógłby, samotny, więziony,Myślą i wiarą zwalać i podźwigać trony.AKT I SCENA IKORYTARZ - STRAŻ Z KARABINAMI STOI OPODAL - KILKU- WIĘŹNIÓW MŁODYCH ZEŚWIECAMI WYCHODZĄ Z CEL SWOICH - PÓŁNOCJAKUB

Odpowiedz Cytuj
JAK GOŚĆ 03-12-10 13:47

JAKUBCzy można? - obaczym się?

Odpowiedz Cytuj
ADOLF GOŚĆ 03-12-10 13:47

Straż gorzałkę pije:Kapral nasz.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://skarszewy.istrefa.com

istrefa gmina Skarszewy | istrefa powiat starogardzki | istrefa pomorskie | istrefa Polska

Skarszewy - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat starogardzki, województwo pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 83-250


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem